پزشکیان نائب رئیس مجلس

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مشکلات عدیده ای که برای بیماران در بیمارستان‌ها ایجاد می شود،گفت: باید قانونی بنویسیم که همه در آن سیستم تابع رفع مشکلات بیماران باشند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 13 دی ) پارلمان در پاسخ به انتقاد بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس گفت: من از آقای بنیادی تعجب می‌کنم که می‌گوید بنده جامعه پزشکی را زیر سوال برده‌ام؛ من خودم از قشر پزشکی هستم و راضی به کوبیدن این قشر نخواهم شد.

وی با بیان اینکه اگر بنده به دنبال منافع خود بودم، تاکنون چندین مطب داشتم و بیرون از بیمارستان هم کار می‌کردم، ادامه داد: اگر برخی پزشکان فکر می‌کنند با ادامه روند فعلی خود، مشکلاتشان حل می شود، مطمئن باشند که خلاف واقع فکر می‌کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از اظهارات نماینده مذکور گفت: بنده مخالف پزشکان نبوده و در مخالفت با آنها نیز صحبت نمی‌کنم اما برخی از پزشکان با فشار مالی بر بیماران مشکلات بسیاری را ایجاد کرده‌اند که باید جلوی آنها گرفته شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بی‌توجهی به پزشکان متخلف آبروی سایر پزشکان این حوزه را خواهد می‌برد، افزود: پزشکی که در بیمارستان بیمار را ویزیت نکرده و آنها را به حضور در بیرون بیمارستان برای اخذ پول بیشتر تشویق می‌کنند، باید مجازات شوند.

پزشکیان اظهار کرد: متاسفانه به دلیل وجود پزشکان متخلف با تعداد کم، آبروی قشر پزشکی می‌رود، ما باید قانونی بنویسیم که همه در آن سیستم تابع رفع مشکلات بیماران باشند.

وی با اشاره به تجربه موفق کشورهای پیشرفته در حوزه درمان گفت: باید با الگوگیری از این تجربیات موفق بتوانیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

این نماینده مردم درمجلس دهم ادامه داد: گناه بنده این است که دلم برای این مردم می‌سوزد، زیرا می‌دانم در بیمارستان‌ها مردم چه مشکلاتی را متحمل می‌شوند.

وی با بیان اینکه اگر پزشکان نبودند سلامتی هم در جامعه نبود، گفت: ما پزشکانی داریم که با ماهی یک یا 2 میلیون حقوق در روستاهای دورافتاده مشغول خدمت بوده و پزشکانی داریم که 24 ساعته در بیمارستان به بیماران خدمت رسانی می‌کنند. در نتیجه بنده قدر تمام پزشکان را می‌دانم. از این رو باید کاری کنیم که پزشکانی که به درستی به وظیفه خود عمل می‌کنند، آبروییشان نرود.

به گزارش تسنیم، بهروز بنیادی در تذکری با اشاره به اظهارات نایب رئیس مجلس درخصوص تخلف پزشکان گفته بود: اینکه می‌گویند پزشکان میلیونی پول می‌گیرند، درست نیست و نباید به کل جامعه پزشکی این موضوع تعمیم داده شود.


منبع: تسنیم