مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: برداشت از مخزن مشترک میدان گازی پارس جنوبی از ابتدای سال تاکنون، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 20 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز چهارشنبه به نقل از مسعود حسنی، در آیین آغاز به‌کار مرکز همیار کارکنان (EAP ) در مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: همچنین در این مدت 5.6 میلیارد دلار درآمد معادل 220 هزار میلیارد ریال حاصل از ارزش اضافه تولید نسبت به مدت مشابه سال 94 در این مجتمع حاصل شده است.
وی اضافه کرد: مجتمع عظیم گازی پارس جنوبی از سال 83 با تامین 3 درصد از تولید گاز کشور آغاز به کار کرده است و اکنون 63.7درصد از تولید گاز کشور در این مجتمع پالایش و تامین می‌ شود.
حسنی ادامه داد: با پایان عملیات توسعه در پارس جنوبی در سال 97، میزان تامین گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی به 80 درصد خواهد رسید که در مجموع 60 درصد از سبد انرژی کشور در این مجتمع تولید خواهد شد.
وی بیان کرد: بزودی مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید پنج میلیون بشکه میعانات گازی، به معادل دو برابر تولید شرکت بریتیش پترولیم خواهیم رسید.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی یادآورشد: در پایان سال 97 با تلاش متخصصان و کارکنان جوان ایرانی ، برداشت 850 میلیون متر مکعب گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی، 720 میلیون متر مکعب گاز شیرین، چهار میلیون مترمکعب گاز ترش، 2 هزار و 500 تن گوگرد محقق خواهد شد.
وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست یکی ار مهمترین اهداف در مجتمع گازی پارس جنوبی است افزود: برای تحقق اهداف در افق 1404 مجتمع گاز پارس جنوبی در هر سه ماه، اهداف را پایش و برای برطرف کردن اشکالاتی که وجود دارد برنامه‌ریزی می کند.


منبع: ایرنا